Testépítéssel foglalkozó emberek megállapították, hogy ezzel az edzéssel izomzatuk feszesebbé válik, testzsír százalékuk csökken. Ezt alátámasztja az a tény, hogy 25 km/h sebesség tartása mellett 1 perc alatt nagyjából 10 kalóriát égethetünk el. /kb. 70 kilogramm testtömegű egyénre vetítve/
Amennyiben ezt a tempót 25-30 percig tartjuk, szív-és érrendszeri paramétereink is jelentősen javulni fognak.
A szabadban történő kerékpározásnak a testre gyakorolt előnyös hatásai mellett lélekemelő és boldogsághormon felszabadító hatásai vannak. Gondoljunk csak a szép időben eltöltött percekre, a mozgás örömére, miközben a természet szépségeit csodálhatjuk, és friss levegőt szívhatunk magunkba…
A biciklizés teljeskörűen igénybe veszi az alsótest izmait, és kiváló feltételeket teremt a comb-és farizmok fejlesztéséhez. A rendszeres pedálozás önmagában jobban szálkásítja és formásabbá teszi a lábakat, mint a súlyzós- erősítő edzés. Ne feledjük azonban, hogy a legjobb eredményeket a két mozgásforma megfelelő kombinációjával tudjuk elérni.
A súlyzós- erősítő edzést is végzők elsősorban két dolgot várhatnak a kerékpározástól: egyrészt nagyszerűen megformázott lábakat, másrészt jól funkcionáló szívet, tüdőt, keringési rendszert.
A jó kondícióban lévők nyugodtan kezdhetnek 25- 30 perces időtartammal. Kezdők lassan, alacsonyabb intenzitással indítsanak, ”ne tekerjék el az edzés elejét. ”Az ő combizmaik, térdeik, kondicionális képességeik még nincsenek hozzászokva ehhez a mozgáshoz, amely elsőre könnyűnek tűnik, kicsit a pedálokra lépve azonban bárki beláthatja, hogy egyáltalán nem az.
Milyen időpontokban használjuk ezt a mozgásformát? Ez elsősorban céljainktól függ. A legtöbben erősítő jellegű edzéseik megkezdése előtt tekernek néhány percet bemelegítésként, majd a súlyzók, gépek használata után újabb 25-30 percet nyeregbe ülnek. Ezzel a módszerrel mind izomzatuk, mind állóképességük sokat profitál. Ezeken túlmenően a mozgás szeretete, a szabadban eltöltött sportolás szépsége az, amiért érdemes biciklizni akár egyedül, akár családi, baráti körben.
Végezetül: Ne feledkezzünk meg a nyereg helyes beállításáról! Amennyiben a felső ponton combjaink párhuzamosan futnak a talajjal, az alsón pedig térdünk egy kissé hajlított helyzetben található, rendben vagyunk. Szabadban történő kerékpározásnál figyeljünk környezetünkre, a közlekedés más résztvevőire!
Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
és legjobb ajánlatainkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!
A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.