Mely izmokat lehet szuperszettel edzeni?

Az összes izomra és antagonista párjára alkalmazható a módszer. A nagy izomcsoportok ily módon való dolgoztatása különösen nagy terhet ró nem csak izmainkra, hanem az ideg- és keringési rendszerünkre, szívünkre is. Képzeljük el, milyen kemény egy fekvenyomás-evezés szuperszett. Ha jól végezzük a dolgunkat, a 3-4. sorozat alatt már csak kapkodjuk a levegőt.

Legnépszerűbb szuperszett változat természetesen a bicepsz-tricepsz. Mivel ezek kis izmok, nem kell annyira tartanunk a túledzéstől, de ha célunk a maximális tömeg és erő növelése, akkor csak nagyon ritkán alkalmazzunk szuperszettet.

Szuperszettet nem csak az antagonista izmok edzése alatt lehet végezni. Alkalmazhatjuk egy izomra is, ilyenkor 2 vagy több gyakorlatot végzünk rögtön egymás után. Ilyen például melledzés esetén például a ferdepados nyomás-tárogatás-tolódzkodás. Ez sokkal keményebb, mint egy ellentétes izompár edzése, kezdőknek semmiképp sem ajánlott.

Mikor alkalmazzunk szuperszettet?

Ha megfeneklett a teljesítményünk, megkavarhatjuk egy kicsit az állóvizet, de hétről-hétre ne használjunk szuperszetteket. Versenyzők gyakran végeznek szuperszetteket versenyfelkészülés időszakában, de ilyenkor már egyáltalán nem a tömegnövelés a cél.

Praktikus lehet szuperszettezni akkor is, ha a megszokottnál kevesebb időnk van, és már a takarítónő készül lassan körberajzol ni a felmosóronggyal.

Szuperszett edzéstervek

Mell-Hát

Fekvenyomás – Evezés
Ferdepados nyomás – Húzódzkodás
Tárogatás – Lehúzás csigán

 

forras:http://testepitek.hu/edzestervek/191-a-szuperszettek-alkalmazasa

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.