Személy szerint imádom a vállat (is) edzeni! Az ismétlések közben szinte minden egyes rostját érzem, hihetetlenül tele lehet pumpálni vérrel, és jól bírja a nagy súlyok használatát is! Képes vagyok olyan mértékű edzésmunkát elvégezni a vállamra, hogy edzés után nem bírom felemelni a karjaimat, és ha csak lógatom, akkor is borzalmas fájdalmat érzek! Szeretem, hogy annyira be lehet pumpálni, hogy szemmel láthatóan kerekebb és nagyobb lesz az edzés hatására!
A váll –mint minden más izomcsoport- a fokozatosan és folyamatosan növekvő szabályos ismétlésekre reagál a legjobban. Ha igyekszünk minden edzésen a lehető legszabályosabb ismétléseket végezni a lehető legnagyobb súlyokkal, hamar ágyúgolyó nagyságú vállakra tehetünk szert. De milyen módon végezzük a gyakorlatokat?
A váll izomzatának megdolgozására rengeteg gyakorlat áll rendelkezésünkre, ráadásul a gyakorlatoknak különböző variációit is végrehajthatjuk. Azonban itt is törekedjünk az alapgyakorlatok alkalmazására, amelyek lehetővé teszik a nagy súly használatát és a váll teljes megdolgozását.
Mindenkinél általában az első számú gyakorlat valamilyen nyomásfajta. Sokan a nyak mögötti nyomást végzik szívesen, ami kiváló gyakorlat. Sajnos előfordulnak olyan kötött izomzattal rendelkező sportolók, akik nehézkesen tudják a teljes mozgásterjedelemben végezni ezt a gyakorlatot, azoknak a mellről nyomás tökéletesen megfelelhet. Bevallom, én is ezt a gyakorlatot részesítem előnyben, mert biztonságosabbnak érzem és a sérülés veszélye is kisebb ennél a mozgásfajtánál. Mindkét nyomásgyakorlatnál nagyon fontos a teljes mozgástartományban végezni az ismétléseket, mert csak így lehetünk biztosak a vállizmok maximális összehúzódásában. A nyak mögötti nyomásnál igyekezzünk valóban a nyak mögé engedni a súlyt, nem elég, ha csak a fejünk vonaláig megy le a rúd! A leengedés természetesen legyen óvatos, ellenőrzött, hiszen komoly sérülést okozhat, ha csigolyáinknak ütjük a nehéz rudat! Ha valóban helyesen végezzük a gyakorlatot, észrevehetjük, hogy tartásunk enyhén homorú, legalább is mellkasunk enyhén kidülled. Erőszakkal azonban ne homorítsunk, mert gerincünkre jutó terhelést túlságosan megnövelhetjük! Mint említettem, ha szabályosak az ismétléseink önkéntelenül felvesszük a helyes testtartást. Ne lendítsünk, ne hintáztassuk a súlyt! A mellről nyomásnál, teljes leengedésnél tapasztalhatjuk, hogy enyhén hátrahajlunk, ami gyakorlatilag megint egy enyhe homorítás, de itt se erőszakoljuk ezt! Higgyük el, ha helyes, szabályos az ismétlés egyszerűen máshogy nem tudjuk elvégezni a gyakorlatot! Ennél a két nyomásgyakorlatnál sok vita van az ismétlések végrehajtása körül

 

Forrás és a cikk folytatása:http://hege17.mindenkilapja.hu/html/18130152/render/a-vall-edzese

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.