Elkészítés
Higítsuk fel a joghurtot kevés tejjel, így már könnyedén összekeverhető a maradék tej és a joghurt. Enyhén melegítsük fel a folyadékot.
Egy tálba öntsük bele a tojássárgáját, szitáljuk bele a szentjánoskenyér lisztet. Ha helyette kukoricakeményítőt használunk, azt kevés vízben kikeverjük, majd így öntjük a tojáshoz. A keményítővel azért óvatosan kellene bánni, nehogy túlságosan puding állagú legyen a fagylalt. Ha édesíteni szeretnénk a fagylaltot, most megtehetjük – ehhez manapság egyre több természetes, alacsony szénhidrát tartalmú csoda kínálkozik. Keverjük össze a tál tartalmát.
Keverjük össze a tojásos masszát a felmelegített tejjel. Melegítsük a folyadékot 85 fokra, a kevergetéssel azonban egy percre se álljunk meg, hogy a massza egyenletes állagú legyen. A magasabb hőfok egyébként kicsaphatja a tojást, ezzel vigyázni kell.
A masszát vegyük le a tűzről, s most jöhet a fehérjepor, valamint a kakaó. Hideg vízben hűtsük ki a fagyalaltalapot – ez környezetkímélő megoldás is egyben, hiszen nem a hűtőnket hevítjük. Persze időigényesebb is.
Két órára hűtőbe tesszük a fagylaltalapot, s miután lehűlt fagylaltgépbe öntjük, megdolgoztatjuk, míg krémes nem lesz. Azonban fagylaltgép nélkül is készíthetünk fagyit, ám a jó eredményért sokat kell küzdeni, ha egyáltalán sikerül. A mélyhűtőben ugyanis jégkristályok képződnek a fagyiban. Egyébként a géppel készült fagyit is időnként tovább szokták hűteni mélyhűtőben, ha szükséges.
Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
és legjobb ajánlatainkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!
A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.