A testépítés során kiemelkedően nagy izomlázunk alakul ki, mert olyan izmokat, roncsolunk le, amelyet eddig igénybe sem vettünk a hétköznapi élet során. Ilyen Pl. a mellizom. Gondoljatok csak bele, hogy egy fekve nyomásnál, még ha csak 60kg-al is terheljük meg mellizmainkat mekkora kihívás arra reagálnia egy olyan izomnak, amelyeknek eddig csak naponta pár alkalommal kellett megfeszülniük, és akkor is csak olyan apró feladatokba vontuk be, mint egy csavaró mozdulat egy üdítős palack nyitásakor, vagy amikor letámasztjuk karunkat, ránehezedünk testtel kb. három másodpercre, miközben épp kikelünk az ágyból stb. stb.

Ebből is érzékelhető mekkora terhelés az, ha egy komolyabb edzés alkalmával mellizmunkat akár négy-öt irányból, is munkára fogjuk és megdolgoztatjuk. Ehhez elég, ha bemelegítés után picit tárogatunk, fekve nyomunk padon, ferde padon és levezetésképpen keresztezünk csigán.

És másnap, harmadnap jönnek azok az érzések.

-Jajj, nem bírom kitárni rendesen a karomat!
– Nem bírom úgy felemelni!
– Hasogat, mintha késsel vagdosnák!

Erre Arnold azt mondta:

A fájdalom az kell, szeretni kell a fájdalmat, a fájdalom a mi jó barátunk!

Igen ezzel ő így volt és sikert aratott világszerte.
De nem mindannyian vagyunk ilyen kivételesek, mint ő! Vagy egyszerűen csak nem erről szól az egész életünk, hisz nem vagyunk profik. Mi átlag emberek, akinek másnap korán kell felkelnünk, és dolgozni kell mennünk, vagy épp hétvége jön és rendbe kell raknunk a kertet, akkor is kell hogy ilyen durva izomlázat érezzünk?

Nem feltétlenül!

Ebben is segítenek a regeneráló hatású táplálékkiegészítők!

Ugyanis nem másról van szó csak arról, hogy a kemény edzés alkalmával, az izomrostokban mikro sérülések keletkeznek. Minél több gyakorlatot és ismétlésszámot végzel, minél nagyobb súllyal, és minél több szögből támadod meg azt a bizonyos izomcsoportot, annál több és több izomrostot vonsz be a játékba! Izom csoportot írtam, hiszen olyan nem létezik, hogy kizárólagosan egy izmot dolgoztassunk csak meg. Minden összefügg mindennel. Gyakorlatilag, ha a mell edzésénél maradunk, nem lehet például szimplán ferde padon úgy fekve nyomni, hogy az csak a felső mellizmainkat erősítse. Elkerülhetetlenül kap a terhelésből az oldalsó, és a belő mellizom is, és persze hogy az alsó is, és hát ugye valamivel fognunk is kell azt a rudat, így adunk egy kevés terhelést a triceps-nek és bizony még a hátnak is. Elenyésző terhelést, de kapnak.

Egy ilyen edzés után szervezetünk nem tesz mást, csak felhasználja a táplálékkiegészítőkkel bevitt vitaminokat, aminosavakat, fehérjéket és a nap során elfogyasztott ételek tápanyagait.
Amit eddig leroncsoltunk elkezdi felépíteni. Minél hamarabb és jobb minőségben kapja meg a szükséges tápanyagokat, annál jobb minőségű izmokra tehetünk szert. Amikor regenerálódik az izom, gyakorlatilag, mint egy védekező mechanizmusként, növekedéssel válaszol a stimulációra. Ezek a mikro sérülések következtében az izomrostok elkezdenek tejsavat termelni, és egy ún. ödémás állapotba kerülnek. Ezek a regeneráló folyamatok során újra felépülnek, és felkészülnek egy esetleges ugyanekkora vagy még nagyobb terhelésre.

 

 

Forrás: bodybuildershop.hu

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.