- tárogatás
- vállból nyomás egykezessel
- lehúzás csigán tarkóhoz
- hiperhajlítás
- bicepsz állva 3x
- tricepsz állva egykezessel 3x
- lábnyújtás vagy guggolás sarokalátéttel 3x
- lábhajlítás
- vádli állva 3×50
- hasprés / lebegőülés 3x
Heti 3 edzés . pl. hétfő-szerda-péntek, mindenből 3 sorozat 10-12 ismétléssel, kb 1 perc pihenővel.
Ez az edzésterv arra szolgál, hogy a teljesen kezdőket fizikailag és szellemileg felkészítse a súlyzós edzésre. Minta a neve is mutatja, a cél az átmozgatás, az ízületek, izmok hozzászoktatása ehhez a fajta mozgáshoz, az izmok izolált működtetésének elsajátítása (a testépítés célja nem csupán a súly mozgatása, hanem a súly koncentrált mozgatása az éppen edzett izommal, vagyis az izom működtetése), a helyes mozgási technika elsajátítása, a helyes légzéstechnika és egyebek megtanulása. Ezért minimális súlyokat alkalmazzunk!
Ez a szakasz kikerülhetetlen és nagyban hozzájárul ahhoz, hogy a sérüléseket rögtön az elején és a későbbiekben is elkerüljük.
A legfontosabb alapelv hogy a mozgás mindig kontrollált legyen, különösen a negatív szakaszban, soha ne ejtsük le a súlyt! Edzés előtt melegítsünk be 5-10 percig kardiógépen és végezzünk gimnasztikát, karkörzéseket stb. hogy átmozgassuk magunkat.
Nőknél nagyon gyakran előforduló mánia hogy csak a problémás testrészeiket szeretnék edzeni. Tehát pl. a feneküket hogy lefogyjon róla a zsír. Egyrészt edzéssel a zsírt leszedni ilyen formán nem lehet, másrészt a test egy teljes egység, az optimális formához miden izmát edzeni kell. Ez a program erre tökéletesen alkalmas, MINDEN izmot megedz, komolyabb szintre lépni nem kívánóknak – pl. aki csak fogyni akar – hosszú távra is. Ebben az esetben azonban a súlyokon növelni kell olyan szinten 6-8 hét után, hogy azért érezhetően nehezek legyenek.
1. tárogatás
A tárogatás egy nyújtó jellegű gyakorlat. Nőknek a mell edzésére csak korlátozottan van szükség, mivel a mellizmok megvastagodása megváltoztathatja a női mell formáját ami nem visszafordítható. Nyilvánvalóan mivel a női mell zsírszövetes állomány a mellizom felett van, a mellizom megvastagodása befolyásolja a látványt, ami nem biztos, hogy pozitív, a mellizom edzésének abbahagyása és a mellizom elvékonyodása pedig nem biztos hogy a kezdő pozíciót eredményezi. Így nagyon meg kell gondolni a mellizom edzését, alapesetben ez csak minimális szinten szükséges. Ellenben az a tévhit hogy a mellizom edzése hatására a női mell lefogy nem igaz. Ugyanúgy nincs itt sem helyi zsírégetés, mint a hasizom edzésénél. Végrehajtás: fogjunk meg két egykezes súlyt. Feküdjünk stabilan egy padra, a súlyokat a függőleges, kissé befelé hajlított, majdnem nyújtott karral tartsuk a mellkasunk előtt. Nem kell összeérni a súlyzóknak. Ebben a pozícióban a mellizmunk feszülését kell éreznünk, hasonlóan, mint amikor fekvenyomásnál kinyomjuk a rudat. Engedjük innen le oldalra íves mozdulattal lassan, nagyon óvatosan a súlyokat úgy, hogy a mellizmaink jól kinyúljanak. Ne használjunk nagy súlyt. Tartsuk meg egy másodpercig, majd emeljük vissza a kezdő pozícióban, a mellizmainkkal húzzuk össze a karunkat oldalról, ne keverjük össze semmilyen nyomó mozdulattal. A mozdulat olyan mintha átölelnénk egy fatörzset. Derekunk, fejünk. Lábunk ne mozduljon. Lefelé beszívjuk, felfelé kifújjuk a levegőt.
forras és a cikk folytatása:http://body.builder.hu/edzestervek_reszletes.htm4?id=64
Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
és legjobb ajánlatainkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!
A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.