A kínai Elektrotechnikai Egyetem (University of Electronic Science and Technology) kutatócsoportja az egyedülálló kísérletről a PLoS ONE amerikai tudományos lapban számoltak be.
A kutatók a nyugalmi állapotban lévő alanyok agyi aktivitását egyrészt elektroenkefalográffal (EEG), másrészt funkcionális MRI-segítségével rögzítették. Az EEG-vel rögzített hullámok alapján határozták meg egy-egy hang magasságát és hosszát. Az fMRI segítségével viszont a hangok intenzitását állították be.
Voltak már korábbi próbálkozások is az agyhullámok zenévé alakítására, egy Brain Music (Agyi zene) elnevezésű kísérletben például a résztvevőket saját agyhullámuk hallgatásával próbálták dühös idegállapotból a nyugalmi állapot felé terelni.
A mostani kísérlet különlegessége, hogy a szimultán EEG és fMRI felvétlek segítségével az agy aktivitását összetettebben lehet megmutatni.
Az alábbi linkek (1., 2., 3.)alatt három, nyugalmi állapotban lévő ember merőben különböző agyi zenéjét hallgathatja meg.
Speedfit – Fitnessz Mindenkinek!
Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
és legjobb ajánlatainkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!
A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.