A sportsérülések leggyakoribb oka a túlterhelés, mely általában a helytelen edzési módszereknek következménye: a testedzést végző nem hagy elegendő időt a regenerálódásra edzés után, vagy nem áll le a tréninggel, ha fájdalmat érez. Minden alkalommal, ha az izmokat az erőteljes tornagyakorlatok túlterhelik, az izomrostok egy része megsérül, és más részük elhasználja a rendelkezésére álló energiát, mely egy szénhidrát, a glikogén formájában raktározódik. Az izomrostok gyógyulásához és a glikogén pótlásához több mint 2 nap kell. Mivel csak az ép és megfelelően táplált rostok működnek jól, az egymáshoz időben közeli, erőteljes edzések lényegében ugyanolyan teljesítményt kívánnak a kevesebb egészséges rosttól, s ezzel nő a sérülések veszélye. Ha a fájdalom első jelére, mely a legtöbb esetben megelőzi a túlerőltetéses-szakadásos sérüléseket, a sportoló abbahagyja az edzést, a rostok károsodása megelőzhető, és a regeneráció is gyorsabb. Ugyanakkor a fájdalom mellett folytatott tréning még több rost elszakadását idézi elő, mellyel súlyosbodik a sérülés, és kitolódik a regeneráció is.
Mindemellett sportsérülést eredményez az is, ha nem történik kellő bemelegítés az edzés előtt.
A sportsérülések további jelentős tényezői a helytelen technikával végzett gyakorlatok. A leggyakoribb okot azok a gyakorlatok képezik, melyek során az ízületek instabil szögbe kerülnek, így a lágy részek terhelését növelik, vagy a szalagokat túlerőltetik Edzés során a túl gyorsan vagy az igen nagy megterheléssel végzett izomgyakorlatok is sérüléshez vezethetnek.
A belső és külső tényezők részben befolyásolhatják egymást, ezért nem függetlenek egymástól.
Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
és legjobb ajánlatainkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!
A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.