1. A bemelegítés, nyújtás nagyon fontos
Sokan csak felpattanak a futópadra, beállítják az ellenállást és elkezdenek futni. De ahogy a szabadtéri edzésnél, a futópados tréningnél sem szabad megfeledkezni a bemelegítésről!
Edzés után előfordulhat szédülés, ami a levezetés hiánya miatt történhet. Ha csak úgy leugrunk a futópadról abban a pillanatban, ahogy teljesítettük az edzésprogramban előírt távot, akkor a vérnyomás, a pulzus túl gyorsan esik vissza, és ez rosszulléthez vezethet.

Miután végzünk az edzéssel, iktassunk be még egy 5-10 perces könnyű sétát, vagy kocogást levezetés gyanánt.

2. Figyeljünk a futásmódra
Tipikus hiba, hogy ha úgy érezzük, hogy le fogunk esni a futópadról, akkor olyan mozgással kezdünk futni, amit egyébként nem tennénk a szabadban. Kisebbeket lépünk,a futópadon, előre dőlünk stb. Próbáljunk minél természetesebben mozogni a futógépen, ne izgulj nem fogsz leesni róla!

Másik elterjedt hiba a túl nagy lépéstávolság. Gyakori, hogy a futópad szalagja okozta bizonytalanságot úgy próbáljuk legyőzni, hogy messze kilépünk sarokkal előre. Ez megakaszthatja a futópad szalagját. Tartsuk a lábainkat a testünk alatt – csak természetesen!

3. Fogantyú használata
Gyakran az emberek, hajlamosak a futópad fogantyújáról lógni, pedig ez nem csak komikus, de nagyon hátrányos is. Olyan futási testhelyzetet eredményez, amely később nyak, váll, és hátfájáshoz vezethet. Figyeljünk, hogy felegyenesedve, egyenes háttal fussunk, felemelt fejjel!

A fogantyúk használata során úgy tűnhet, hogy sokkal hosszabban és keményebben tudsz edzeni, pedig valójában könnyebbé teszed a gyakorlatot. Próbáld teljesen elfelejteni, hogy a fogantyúk egyáltalán léteznek.

4. Az edzés intenzítása
Ha egy fitnesz magazint képes vagy végigolvasni edzés közben anélkül, hogy egy cseppnyit is izzadnál, valószínűleg nem dolgozol elég keményen. Bár nem kell minden egyes nap a legnehezebb fokozaton edzeni, azért néha érdemes meghajtani az iramot a futópadon.

5. Mozgó futópadról ne ugorj le!
A futópados edzésen az egyik legveszélyesebb dolog, amit tehetsz, hogy megpróbálsz leugrani a mozgó futópadról. Ha ki kell menned a mosdóba, szükséged van egy törölközőre, innál egy pohár vizet, vagy bármi más miatt meg kell állnod, mindig lassítsd le a futópadot és utána szállj le róla. A legjobb ha úgy kezdesz hozzá az edzéshez, hogy mindenről gondoskodsz, amire csak közben szükséged lehet.

6. Haználj több fokozatot edzés közben
Nem jó ötlet elindítani a futópadot, beállítani egy fokozatot majd másfél óra múlva kikapcsolni és zuhanyozni menni. Ez előbb utóbb sérüléshez vagy ízületi gondokhoz vezet. A futópad edzést pontosan ugyanúgy meg kell tervezni mint bármely más tréninget.

Először melegíts be, fokozatosan elmeld a nehézséget, a sebességet, majd kapcsolj edző fokozatra, gyorsíts, iktass be pihenőket, sprinteket, lassításokat stb.

7. A legnehezebb fokozaton való futás
Sokan úgy gondolják, a kemény edzés azt jelenti, hogy beállítjuk a futópadot a lehető legnehezebb fokozatba és addig futunk, amíg csak bírjuk és még egy kicsit tovább. Ez szinte biztosan sérüléshez vezethet! Soha ne használd a legnehezebb, legmeredekebb fokozatot egyhuzamban 5 percnél tovább.

Jelentősen jobb eredményeket tudsz elérni ha kombinálod az emelkedőket pihenő szakaszokkal. 7 százalékos emelkedőnél meredekebben ne eddz húzamosabb ideig, mert az túlságosan megterheli a hátat, a bokát és a feneket.

forras:http://www.fit-on-net.hu/mire_fontos_figyelni_futopad_hasznalat_soran-216974-16772-article.html?ils=5

SPEEDFIT-Fitnesz Mindenkinek!
 

SPEEDFIT
Fitnesz és Szolárium Stúdió
Sopron – Alphapark
06/99 505-238

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.