Egy helyesen felépített kardió edzésnél figyelembe kell vennünk a gépek által nyújtható terheléseket. Nem mindegy, hogy milyen sorrendben állítjuk össze a repertoárt.


1.Az alapot a kerékpár, illetve a háttámlás kerékpár jelenti. A testsúly nagy részét az ülés tartja, többnyire csak az alsó végtag izmai dolgoznak. ( A teljesítmény fokozható, ha rövid intervallumokra kiállunk a nyeregből )

 

2.Következő, a kimondottan ízületkímélő, manapság nagyon népszerű ellipszisjáró (ellipszistréner, sífutó ). Melynél a vendégnek a gravitációval szemben tartania kell saját testsúlyát, alátámasztási felület a talpon és a kézen aránylag csekély, így a keringési rendszerre sokkal nagyobb feladat hárul.

 

3.Harmadikként a futópadot javasolnám, amely a legnépszerűbb kardióeszköz. Itt is gravitáció ellenében dolgozik a test, folyamatosan elmozduló alátámasztási felületen. Az idegrendszer, az egyensúlyérzék is fejlődik (először ajánlott a kapaszkodás). Tartsuk be a fokozatosságot: sík terepen, majd emelkedőn gyaloglás, kocogás, majd jelentősebb túlsúly hiányában és már kellő állóképesség megszerzése után, a futás.

 

4.Sor végén említeném a lépcsőző- (taposó) gépet, illetve az ergométert (evezőgépet). Használatuknál kimondottan jó állóképesség és mozgáskoordináció szükséges. Nehezebb összehangolni a kar- és lábmunkát.

 

 A kardiógépek helyes sorrendjénél könnyebb kivitelezni a pulzusszám fokozatos emelését, vagyis a progresszív terhelést. Edzés vége felé vegyük figyelembe, hogy a terhelést fokozatosan visszavéve a levezető szakaszt ne hagyjuk ki, valamint a nyújtást se hanyagoljuk el.

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.