Először ismerjük meg a paltform helyes használatát és azokat a gyakorlatokat amelyeket elsősorban végezni szoktunk rajta.

A súlyemelő platfromot három részre oszthatjuk: középen egy csúszásmentes kezelt rétegelt lemezt látunk, ez az a felület amin elhelyezkedünk, míg két oldalt egy-egy gumisávot találhatunk, ami a súly becsapódásának tompításáért felelős. Ezt egy fémkeret zárja össze.

Gyakorlatok amiket a platformon végzünk: olimpiai súlyemelés és kiegészítő gyakorlatai, mint például: felhúzások, felvételek, szakítások, lökések, stb. Fontos tudnunk hogy ezeket a gyakorlatokat csak és kizárólag az erre a célra kifejlesztett Eleiko súlyemelő tárcsákkal használhatjuk, hiszen ezeknek az eszközöknek a pereme vastagon gumírozott, így lehetővé teszi a súly magasabbról való ledobását. Fontos tudnunk azt is hogy súlyemelés közben a tárcsákat mindig rögzítjük, erre a célra szorítókat használunk amit a rúd két végére egészen a súlyig felhúzunk. Az üres rúd nem dobható le!

Helyből szakítás:
A szakítást , mint súlyemelő technikát már nem csak az ezzel foglalkozó atléták és az erő sportolók alkalmazzák, hanem az élsport egyéb területein is megtalálható, mint kiegészítő mozgásforma. Hiszen tudjuk, hogy a súlyemelés általában, de a szakítás kifejezetten fejleszti a robbanékonyságot és a test teljes extenzióját eredményezi. Ezáltal kiváló gyakorlat lehet azok számára akik nem csak az erejüket, de a gyorsaságukat is kívánják fejleszteni. A szakítás, egy szabad súlyos gyakorlat, (a súly, nem rögzített pályán mozog) így kiemelt jelentőséggel bír az, hogy a technikát alaposan begyakoroljuk.

A szakítás helyes kivitelezése:
A súly előtt helyezkedünk el, vállszéles terpeszben. Egyenes háttal leguggolunk úgy, hogy a térdünk vonala a bokánk vonalát jelentősen nem előzi meg. A testsúly a sarkakon és a talp élen van. Megmarkoljuk a rudat olyan szélességben ahogy csak tudjuk. (Ez lehet a rúd teljes szélességében is.) Ahogy elkezdjük a kiegyenesedést, figyelünk arra, hogy a rudat olyan közel húzzuk fel a lábunkhoz amilyen közel csak tudjuk. Amikor a rúd elér a felső combi szakaszhoz csípőből meglökjük azt, ez ad kellő energiát az eszköznek hogy a fejünk fölé kerülhessen. A karjainkat úgy képzeljük el, mint egy kampós kötelet amire ráakasztottuk a súlyt. Figyelünk itt is arra, hogy a súly a lehető legközelebb menjen el a testünk előtt. A végpozíciót akkor érjük el, ha a súly a fejünk fölött van, mi vagy haránt terpeszben vagy pedig terpeszben vagyunk. Kiegyenesedünk, a súly rögzítjük, karjaink teljesen nyújtottak.

Ha felkeltettem érdeklődésedet keress bizalommal.

Írta: Gallai Róbert-Személyi edző

SPEEDFIT
Fitnesz mindenkinek

Loading...
Loading...

Íratkozz fel hírlevelünkre

Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről és legjobb ajánlatainkról!




    Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
    és legjobb ajánlatainkról!

    Iratkozz fel hírlevelünkre!



      A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.