Azonban, ha jobban a “kulisszák” mögé nézünk, látjuk, hogy szervezetünknek ez a diéta nem megfelelő. Szükség van a szénhidrátra (persze nem mindegy, hogy milyenre), a túlzott fehérjebevitel pedig rettentő sok betegség forrása is lehet.
Több forrás szól arról, hogy ezek a diéták hosszú távon nem sikeresek. Gondolj csak te is bele: hova vezethet, ha szalonnás tojást reggelizel, vagy vajas szósszal eszed a kacsasültet???
De az egész, ha jobban belegondolsz, logikus is. Véleményem szerint nem ez az egészség kapuja. Arról már esett szó itt a honlapon, hogy a magas, túlzott fehérjebevitelnek milyen káros hatásai vannak (ketózis, vesekárosodás, köszvény, magas koleszterin szint, ásványi anyag hiány, csontkárosodás, rákos betegségek kockázatának növelése) , úgyhogy ezt most nem részletezném különösebben, csak annyit említek meg most itt, hogy tudnod kell, hogy a túlzott fehérjebevitel az elsavasodás egyik fő oka. Az elsavasodással pedig rendkívül sok betegség hozható összefüggésbe.
Akinek a teste el van savasodva, annak a szervezete zsírt tart vissza, hogy megvédje a szervezetet, szöveteket, sejteket valahogy a károkozó savaktól. A túlzott fehérjebevitellel nem fogod tudni lúgosan tartani a szervezetedet, mivel a túlzott állati fehérjebevitel savasító hatású!!! Ebben az esetben szervezeted nem fogja lebontani a zsírt, hiszen “szüksége” van rá. Amit súlyban veszítesz, annak nagy része az elején csupán víz.
Még Dr. Atkins is elismerte: “Elismerem, e diéta legrosszabb oldala az, hogy aki abbahagyja, rendkívül gyorsan felszedi a kilókat.” (forrás: Brian R. Clement – Theresa Foy DiGeronimo: Élő ételek az egészségért)
A magas fehérjetartalmú és alacsony szénhidráttartalmú diéták sajnos általában rostban szegények. Egy átlagember amúgy is kevés rostot fogyaszt, ám így még tetéződhet a helyzet. Megfelelő mennyiségű rost (ajánlott napi kb. 30 gramm) hiányában bélrendszeri panaszok léphetnek fel, székrekedés, krónikus fáradtság, visszamérgeződés, salakanyagok felhalmozódása következtében akár daganatos bélrendszeri betegségek kialakulása …stb.
Nemcsak hogy hosszútávon nem hatásosak a szénhidrátszegény diéták, fogyókúrák, de károkozásuk is megemlíthető. Egészséges fajta szénhidrátokra a szervezetnek a megfelelő működéséhez szüksége van, nézz csak meg egy táplálkozási piramist, vagy egy ajánlást, miszerint étrended 50-55 %-a “jó” szénhidrátból álljon (azaz lassan felszívódó, összetett szénhidrátokból)
Forrás: www.fittnok.hu
Értesülj elsők között legfrissebb híreinkről
és legjobb ajánlatainkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!
A jövőben bármikor leiratkozhatsz hírlevelünkről, ha rákattintasz a leiratkozás linkre a tőlünk kapott e-mailekben, vagy lépj kapcsolatba velünk a info@speed-fit.hu címen.